NEMUNAS Igno Maldus objektyve

Žvilgsnis į praeitį. Ano laikmečio architektūrinį palikimą. Be skepsio. Negatyvo. Nykstantys pastatai pateikiami tarsi sapno ar šilto atsiminimo interpretacija. Taip Igno Maldus objektyvas fiksuoja modernių laikų apleistą paveldą.

„WorkAndFun“. Tai tęstinis menininko projektas. Serija. Pradėta kurti dar 2018 metais. Išsiskirianti autorine technika. Fotografuojama tamsoje. Ilgalaikiu išlaikymu. Objektai apšviečiami šimtais spalvotų blyksčių. Procesas – analoginis. Sudėtingas.

Ši fotografijų serija – tai ne epinis kasdienybės įamžinimas. O tragikomiškas autoriaus spektaklis. Ant scenos — žmonių sukurti ir tų pačių žmonių pamiršti kūriniai. Asmenims atsitraukus, sukurtas vienetas niekur nedingsta. O pradeda savo kelionę sunykimo link. Tai tarsi manifestas. Siekiantis priminti žmonėms apie jų pareigas, neatsakingo vartojimo fone. Fotomenininkas su pamirštais objektais atsisveikina savaip. Sukurdamas jiems priešmirtinę šventę. Apipildamas spalvomis.

Pats autorius. Ignas Maldus. Vienas ryškiausių metamodernizmo atstovų. Fotografija užsiima beveik 20 metų. Yra surengęs 16 solo parodų. Jo kūryba puošia „Saatchi“ galeriją Londone. Eilę privačių kolekcijų. Keliaudamas po pasaulį, menininkas personalizuoja objektus. Kuria mikro scenas. Turi savitą braižą, kuris išsiskiria Lietuvos fotomeno kontekste. Eksperimentuoja su spalva. Yra ypatingai atidus šviesai. Detalėms. Meistriškai suvaldo aplinkos scenografiją. Geba jungti jautrumą su konceptualiu mąstymu.

2022 m. kovo 1 d. Vilniaus Rotušėje buvo atidaryta menininko paroda. Ją dabino ir NEMUNO vaizdai. Pasižiūrėkite. Pamatykite šios legendos praeities šešėlį. Visus atspalvius. Tarsi per sapną.

Išsirinkite apartamentus